SpaceX yeni Starfactory tesisi ile her gün Starship üretecek

Elon Musk’ın uzay şirket SpaceX, tarihin en büyük ve en güçlü roketi Starship özelinde testlere devam ediyor. Firma şimdiye kadar dört test uçuşu yaptı. Her test uçuşunda yeni bir kilometre taşına ulaşan şirket, geçtiğimiz günlerde yaptığı dördüncü test uçuşunda ilk defa tüm görev hedeflerini gerçekleştirebildi. Öte yandan görünüşe göre SpaceX, her gün bir Starship üretmeyi hedefliyor.

Her gün bir Starship üretilecek

Starship’in birinci kademe güçlendiricisi Super Heavy’nin Meksika Körfezi’nde suya yumuşak bir iniş yapması ve ardından Starship olarak adlandırılan ikinci kademenin de Hint Okyanusu’na kontrollü bir şekilde inmeyi başarması SpaceX için tarihi bir andı.

SpaceX şimdi, şirketin Güney Teksas’taki Starbase sahasında inşa edilmekte olan yeni üretim tesisi Starfactory üzerinde çalışmaya devam ediyor. İnsanlığı nihayetinde gezegenler arası hale getirmek için Starship’i kullanmayı amaçlayan SpaceX, yeni tesiste her gün yeni bir Starship roketi üretme gibi iddialı bir hedefi olduğunu belirtti.

SpaceX’in Falcon Yapıları Üretim Mühendisliği Müdürü Jessie Anderson, yaptığı açıklamada “SpaceX’in Starfactory‘si büyümeye devam ederken, önümüzdeki birkaç uçuş için inşa edilmiş ve fırlatılmaya hazır ya da test aşamasında olan Starship’lerimiz var. Şu anda yapım aşamasında olan fabrikanın son aşaması bu yaz devreye girecek ve bize birkaç 9.290 metrekare daha alan sağlayacak.” dedi.

Starfactory, Starbase’inin bir parçası olmanın yanı sıra dünyada tek bir uzay aracına adanmış ilk ticari uzay limanı olacak. Firmanın üst düzey yetkilileri bu tesiste günde bir araç üretmeyi planladıklarını söylüyor. Bununla birlikte yetkililer yakında üretim hattından “Starship V2” versiyonunun da çıkacağını söylüyor. SpaceX CEO’su Elon Musk, X’te Starship’in bu yeni versiyonunun seri üretiminin daha kolay olması için tasarlandığını söyledi.

Daha Fazla Video

donanimhabercom Instagram Takip Et

Xiaomi’den fütüristik su tabancası

Exadious 2 ay önce

Efsane Türkiye’ye gelse alırım..

E

E_Y_B_H_P_T 2 ay önce

2

O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz. Aynısını küçükken ışıklı ayakkabımda yaşamıştım oradan biliyorum. Ayakkabıma yan bakmaktan düz yürüyemiyordum. Hava atmaktan ziyade o havayı yaşamayı tercih ederim. 7 de olsam 70 de olsam kararım değişmeyecek.

emrahmt 4 ay önce

Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]

garez41 4 ay önce

Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.

Rindaman 5 ay önce

Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..

D

DH Misafiri 6 ay önce

hocam 4x daha iyi direk hs attirir

Mstt.2010 7 ay önce

Über

SUPERSONICQ 7 ay önce

Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x’e de çekebilirsin falan 😀

SupremeMasterr 8 ay önce

Muskun alev tabancası vs bu

ccguven 9 ay önce

2

İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.

rszx247 9 ay önce

Yakında su atan F18 falanda yaparlar 🙂

X

xsw 9 ay önce

1

Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu…

alex59 9 ay önce

2

Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.

Rhodope Thrax 9 ay önce

fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.

RaptorFX 9 ay önce

Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x